Ankara’dan sesleniş
HEMŞEHRİ DERNEKLERİ
BİZİM VAZGEÇİLMEZİMİZ

Birlik, beraberlikle İlimiz Çankırı’nın örf adet gelenek görenekleri olan kültürümüzü gelecek nesillere aktarılmasında pandemi koşulları çerçevelerinde derneğimizde birlik beraberlik ruhunu yakalayarak etkinliklerle yaşıyor yaşatıyoruz.
İnsan sosyal bir varlıktır ve toplum içinde yaşar. Yaşadıklarından ve çevresinden de mutlaka etkilenir. İşte bu etki pozitif olduğunda insana ve topluma yarar sağlar, negatif olduğunda da kesinlikle zarar verir.
Öncelikle her birey, karşısındakini öteki olmaktan çıkartıp, kendinden kabul etmeli, herkesi olduğu gibi benimseyip, değişmeye zorlamadan, ikiyüzlülüğe mecbur kılmadan, kabullenmelidir. İnsanlar, birey ya da kurum olarak birbirlerini rakip değil, dost olarak görmelidir.
Beraber olmanın herkesi güçlü kılacağını kavramalıdır.

Güç birliği ile birçok şeyin başarılması mümkündür. Atalarımız bunu bir elin nesi var iki elin sesi var deyişi ile çok güzel anlatmışlardır.
Renk, dil, din farklılıkları insanları birbirinden ayırmamalıdır. İnsanların inançlarına hoşgörü ile bakabilmemiz gerekir.
Dünyadaki diğer ülkelerin de birbirlerine hoşgörü ile bakabilmeleri yeryüzünde huzurun oluşmasına yardımcı olur.
Dernekler aslında bu yalnızlığı önlemek ve gelecek nesillere kültürlerin aktarılabilmesi açısından çok önemli işler yapıyor.
Tüm derneklere seslenmek istiyorum.
Bizler de bu çalışmaları destekliyoruz. Çünkü en önemli zenginliğimiz kültürlerimiz olduğumu biliyoruz.
Bu zenginliğimizi ülke ve millet olarak birlikte zirveye çıkarmak ve bizim kanatlanmamızı sağlayacak bir zenginlik olarak görebiliriz.
Aslında kültür böyle bir şeydir. Kolay kolay oluşmaz.
İşte bu nedenlerle Dernekçilik kendi tecrübelerime göre ve halen Sincan Çankırılılar dernek başkanı olarak demem o ki dernek gönül işi, sevda işi olduğunu hep söyleye gelmişimdir.
Sanırım aksini iddia edende yoktur. Zira hiçbir menfaat beklemeden hemşeri derneklerinin tümü bu düşüncemdedirler
Doğdukları yerde değil de, doydukları yer olan ANKARA/SİNCAN İlçesinde
Yaşamlarını sürdüren binlerce Çankırılı hemşeri arasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla 1994 yılında Gönüllü hemşerilerimizce Adı geçen derneğimizi kurmuşlardır.
Ben şu anda dokuzuncu Başkanım Derneğimize maddi manevi hizmeti geçen ve ahrete göçen üyelerimize Allah Rahmet eylesin mekânları cennet olsun halen yaşayan yaşatanlara da sağlıklı ömürler versin.
Bizlerde arkamızda hoş sedalar bırakmak arzusu ile maddi manevi desteklerimizle aldığımız bu bayrağı iyi niyetli gönüllü hemşerilerimize huzurlu bir şekilde devretmek ister arkamızdan hayır duaları arzu ederiz.
Özverili çalışmalarını sürdüren Derneğimizin uyumlu yönetim kurulu üyelerinin her birine siz okurlarımın huzurunda gönülden müteşekkirim.
Hemşeri dernekleriyle her zaman iç içe ve bir aradayız. Sivil toplumun önemini biliyor ve sivil toplumun en önemli temsilcileri olan hemşeri dernekleri ile iletişim koordinasyonumuzu en üst düzeyde tutuyoruz.
Eşsiz kültür mozaiğinin gelecek nesillere aktarılmasında hem şehri derneklerimizin büyük katkısı var.
Bizde bu bilinçle her zaman hemşeri derneklerine desteklerimizi aralıksız sürdürüyoruz ve sürdürmeye devam edeceğiz.
Bu bağlamda, bu güzel birlikteliğin artarak sürmesini diliyor ve çalışıyoruz
Sözlerime yüce Atatürk’ün sözü ile sonlandırıyorum
“Birlik ve beraberlik ölümden başka her şeyi yener”
Hoşça kalın Dostça Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla Kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir