ANKARA’DAN SESLENİŞ UZUN ÖMÜRLER

İlimiz Çankırı’da bir yeni Gazete 26.11.2018 Pazartesi ilk sayısını çıkardı ve yayın hayatına başladı bu günü ve bu tarihi asla unutmam zira eşim leyla ile bu gün 46. mutlu yılımızı bitirdik çok şükür.

“Anadolu’ya TERCÜMAN Sağduyunun sesi” Gazetesi olarak yayın hayatına başladı.

Sağlam adımlarla tecrübeli kişilerle başladı hayırlı uğurlu olsun uzun ömürler dilerim.

Gazetenin imtiyaz sahibi yıllar önceden tanıdığım Harun YÜKSEL 26.11.2018 Tarihli bu ilk gün ki köşe yazısında “MERHABA ÇANKIRI” Başlıklı yazısı ile insanlarla buluştuğunu internetten okudum, yılların ayların ve günlerin yorgunluğunu üzerinden atarak rahatlamış olabilir.

Oysa gazeteci mesleği, çağın en dinamik mesleklerinden olan insanlara haber ve bilgi sağlamak gibi çok yönlü bir görevi vardır.

Bu görev çok meşakkatlidir ALLAH Yardımcınız olsun.

Gazetenin imtiyaz sahibi Harun YÜKSEL Beyin şahsında emeği geçenlere sağlık ve başarılar dilerim.

16.11.2018 günü kadim dostum sanat akrabam değerli insan Sadık SOFTA beni telefonla aradı ve gece saat 11.00 den12.00 kadar yeni çıkacak gazete hakkında detaylı bilgilendirdi ve kendisinin de çıkacak gazetede genel yayın yönetmeni olduğunu Necati abi senide gazetemizde köşe yazarı olarak görmek istiyorum.

Hatta Başkent Ankara’nında haber muhabiri de olursan beni mutlu edersin,

Benim de bu kadim dostumu kırma gibi bir lüksüm asla olamaz ve bu uzun telefon görüşmesinden sonra başarı dileklerimi ilettim üzerime düşeni yapacağıma Henüz Gazeteyi dahi görmeden söz verdim.

Saygı değer okurlarım bu ilk köşe yazımı umarım beğenirsiniz kısmet olursa yazacağım köşe yazılarımda ve Doğduğu yerde değil de doyduğu yerde yaşayan Çankırı haberleri ile buluşmak umuduyla Hoşça kalın dostça kalın asla gönül kapınızı kapatmayın.

Çankırı aşığı, Yâran Sevdalısı, Şair-Yazar Necati ÜLKER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir