ANKARA/SİNCAN ÇANKIRILILAR DERNEĞİ YÖNETİMİ KURULU BASIN AÇIKLAMASI;

Sayın basın mensupları SİNCAN Çankırılılar Derneği yönetim kurulu her ayın 18’in de saat 1800 de Yapmış olduğu mutat toplantısında Üyelerimizin acı dolu, duygu yüklü düşüncelerini kamuoyu ile paylaşmak için karar alınmıştır.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARIMIZIN BAŞI SAĞOLSUN 

Ülkemizde 15 Temmuz 2016 saat 22 00de ki Darbe girişimine tüm üyelerimizle karşı koymaya çalıştık gelebilen üyelerimizle birlikte hareket ederek dik ve darbeye karşı duruşumuzu sergiledik.

Halen üyelerimizle kararlı bir şekilde devam edeceğiz.

Haberci 18 sitesinden öğrendiğimiz bilgilere göre Darbe girişimine, ÇANKIRILI Demokrasi mücadelesine 9 şehit vermişiz acımız büyük ALLAH Ailelerine sabırlar versin, SİNCAN Çankırılılar Dernek üyeleri ve Sincan da ikamet eden Çankırılılar olarak acılarını paylaşıyoruz.

Çankırılı Şehitlerimizin isimleri ve defnolunan yerleri ise şöyledir.

Kızılırmaklı şehidimiz Medet Ekizceli, İstanbul Arçelik’te çalışıyordu, Endüstri Mühendisi Aydın Çopur, Kurşunlu’dan, Eldivanlı Polis Memuru Hasan Gülhan, 2001 yılında şehit olan üsteğmen ağabeyinin yanına defnedildi. İstanbul’da esnaf olan Ilgaz Karataş Köyünden Yunus Emre Ezer, İstanbul Fatih Camiinden, Ilgaz’ın Kale Köyü’nden Osman Evsahibioğlu, Ankara Kocatepe Camiinden gözyaşları içinde defnedildi. Orta İlçesi Karaağaç köyünden Erkan Er, Kalfat Köyü’nden Ufuk Kadir Işık, köylerinde toprağa verildi. Merkez Tüney Köyü’nden Yusuf Çelik, köyünde defnedilirken Şabanözü Bakırlı Köyü’nden Serhat Önder’in işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Masum vatandaşlarımıza kurşun sıkan, milli kurum ve kuruluşları bombalayan; bu kapsamda 161 evladımızın şahadetine neden olan darbecileri şiddetle Lanetliyoruz aldıkları maaşlar ve haklarımız haram olsun. 

Darbe  girişimi sırasında hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet  yaralılara acil şifalar dilerken tüm halkımıza  geçmiş olsun dileklerimizle saygılar sunarız.18.07.2016 

 SİNCAN ÇANKIRILILAR DERNEĞİ

 YÖNETİM KURULU BAŞKANI

 Dursun ÖZTUNCA 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir