AND SİTESİNDE 1. GELENEKSEL İFTAR

Saygı değer AND SİTESİ komşularımız; hepiniz biliyorsunuz ki komşuluk kültüründen oldukça uzaklaştık zamanla olumsuzluklarla yaşıyoruz,

Günümüzde komşuluk yüksek, yüksek apartman bloklarında aynı kapıdan girip “aynı merdivenlerden aynı asansörlerden” çıkan birine bırakın selam vermeyi, gülümsemeyi; birbirine bakmaktan bile kaçar olmuş insanlar var toplumda… 

Ne sevinçlerimizde ne acılarımızda birlik beraberlik içinde olamıyor komşuluk haklarını ihlal ediyoruz. “komşularımızla hep kopuk olarak yaşıyoruz”.

İşte bu düşünceden yola çıkan AND Sitemizdeki sakinlerimizle birlik beraberlik içinde olunabileceğini istişare ederek bir ilki gerçekleştiren özverili girişimci komşularımız yönetimle birlikte fedakârlıkla;

Mübarek Ramazan münasebetiyle gelenekleştirmeye çalıştırılan 1. GELENEKSEL İftar yemeğini yılda bir kerede olsa yaşanması gerekir diye düşünenler olarak konu açılıp komşularla paylaşıldığında hemen her komşumuzun itirazsız çok güzel fikir olduğunu söylemeleri gönüllü komşularımızı harekete geçirmiştir.

Heyecanla güler yüzle çok övücü sözlerle beklenen çoğunlukla gerçekleştirmenin mutluluğunu siz komşularımızla yaşadık ve gururlandık.

Gördüğüm kadarıyla olumsuz bir gelişme yaşanmadı, ne güzel bir gün geçirdik hem de çocuklarımıza örnek olarak.

Mütevazı soframızı varlıklarınızla zenginleştirip milli manevi birliğimize yürek veren

Herkesle harika bir atmosfer içinde manevi iklime uygun bir gün yaşadık.

Çok az sayıda komşularımız önceden programı olup iftar soframızda bulunmayı arzu etmesine rağmen gelemeyip daha sonra katılamadığı için ve bu birlik beraberlik içinde olduğunun bilinmesini istemişlerdir.

Birinci İftar sofrası 2014 yılında ilk yapılmış olup eksikler, kusurlar oldu ise anlayış gösterileceğine ve inşallah gelecek yıllarda daha kapsamlı olabileceğine inanıyorum.

Katılımla bir bardak su bir dilim ekmeği birbirimizle paylaşacak kadar yürek yüreğe verip paylaşılan sofra zenginliğinden ziyade gönül zenginliği yansıtan, bütün komşularımıza misafirlerimize maddi manevi emeği geçen herkese gönülden teşekkür ederim.

AND Sitemizin sakinlerine diyorum ki; olumsuz Komşuluk standartlarının dışına çıkarak,  hastalıkta ve ölümlü acı günlerimizde birlik beraberlik içinde acılarımızı paylaşarak azaltmalıyız.

Düğünde eğlencede yine birlik beraberlik içinde eğlenmeliyiz coşmalıyız.

Birbirimizin ayıplarını örtmeliyiz.

Bütün bunları yaparken, hoş görüyü, anlayışı, sevgiyi, ön planda tutarak, saygı sevgi ortamı oluşturmak, kırmadan, kırılmadan, evlerimizde sağlık mutluluk ve huzur içinde yaşamalıyız.

Vesileyle şimdiden bütün komşularımın ve okurlarımın Ramazan Bayramını kutlar nice Sofralarda sağlık mutluluk içinde olmamız arzusu ile

 Okuyun ve okunan biri olmamız dileği ile hoşça kalın dostça kalın ama gönül kapılarınızı Asla kapatmayın 18.07.2014 

 Şair-Yazar Necati ÜLKER /AND SİTESİ Sakini /SİNCAN/ANKARA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir