30 AĞUSTOS RUHUNU YAŞADIK

Türk tarihi, Dünyada hiçbir milletle kıyaslanmayacak eşsiz zaferlerle doludur. Bu zaferlerden biriside geçtiğimiz günlerde Milletçe coşkuyla kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı’dır…

Tarihimize altın harflerle yazılmış olan Milli Bayramımız olan 30 Ağustos zaferi, bizim için son derece önemlidir. 19 Mayıs 1919’da ATATÜRK’ÜN Samsuna çıkmasıyla başlayan kurtuluş mücadelemiz, ATATÜRK’ÜN Önderliğinde düşmanı yurttan kovmanın ve asırlardır bağımsız olarak yaşadığı topraklarda yine bağımsız olarak yaşayabilmenin azmi içerisinde olan kahraman Atalarımız sayesinde devam etmiş ve bizlere 30 Ağustos zaferini getirmiştir. 

Bir yazarımız derki Türk Milleti, bir ordu- Millettir ve tarihte görülen ordu Milletlerin en üstünüdür. Ordu- Millet demek; yüksek savaş yeteneği taşıyan, savaşta bütün bireyleriyle görev alan, vatan için elinden geleni ardına koymayan Millet demektir. Ordu -Milletimizin en güzel ve kutsal örneğidir. “Mehmetçik”…O Savaşta canı pahasına vatanına sahip çıkandır.

Türk ordusunun zaferlerle dolu olan geçmişine Türk milletinin bütün zaferleri çoluk, çocuk, kadın, erkek, genç yaşlı demeden birlik olan Millet kazanmıştır. Kadınlarımız cephelere mermi taşımış, çocuklar bile çarpışmalarda görev almışlardır.

15 Temmuz 2016 tarihinde tıpkı geçmişte olduğu gibi bu defa yabancı düşman güçleri ile değil Şanlı Türk Ordumuzun içlerine yıllarca sinsice sızmış olan Hainlerce sözde yurtta sulh harekatı darbe girişimi kalkışması yapmaya çalıştılar eskiden olduğu gibi Yüce Türk Milleti Cumhurbaşkanımızın Çağrılarına duyarlılık göstererek bütün ülke Birlik olmuş ve ülkemize olan bağlılığını Demokrasiye sahip çıkarak sokaklarda haykırarak dik durmayı geçmişten ders aldıklarını ATALARIMIZIN Bizlere emaneti olan ülkemizi bizler lafta değil, vatanımız için gerekirse canımızı feda edecek kadar bağlı olduğumuzu günlerce sokaklardan haykırarak göstermişizdir.

15 Temmuz 2016 Demokrasi Bayramımız olarak tarihe geçmiştir.

Yüce ALLAH Ülkemize Bir daha böylesine hainlere fırsat vermesin, Ülkemizin değişik bölgelerinde ki huzursuzluğu çıkaranları kahreylesin,  güvenlik güçlerimizi zafer başarısıyla mükâfatlandırsın, minarelerden Ezanlarımızı susturtmasın, gönderden Şanlı Türk Bayrağımızı indirtmesin, insanlarımıza böylesine acılar yaşatmasın.

Bayrağımızın altında özgürce yaşamamızı sağlayan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi hürmet, Minnet ve şükranla anıyorum ALLAH Mekânlarını cennet yapsın.

Kısmet olursa Önümüzdeki günlerde dini Bayramımız olan Kurban Bayramını kutlayacağız.

Düştüğü yeri yakan ateşin, hüznün ve acının elbette tarifi telafisi mümkün olmayan, Ancak inanıyorum ki bir olarak birlik olarak daha çok yardımlaşarak acıları demokrasi şehitlerimizin ve gazilerimizin yakınlarıyla tüm ülke insanlarımızla paylaşarak hafifletebiliriz.

Bu bizim medeniyetimizin inanç iklimimizin en büyük özelliğidir.

Kısmet olursa birlikte idrak edeceğimiz kurban bayramımızı Bayram sıcaklığının kendilerine de ulaşmasını bekleyen, yürek yangınının paylaşılarak soğumasına ihtiyaç olan çok sayıda kardeşimiz var.

 Şehit evlerinde yanan ve yanmaya devam eden yürekler var.

Dini Bayramlar rahmet ve bereket dolu olan mutluluk ve huzurun sadece kendi hanemizde değil, 

Türk milleti olarak ülke genelinde yardımlaşma, paylaşma ve dayanışmanın herkese ulaşmasını kardeşlik duygularımızı hoşgörü ortamında sağlamalıyız.

Tüm Dünyada ve ülkemizde Sevgi Barış ve birlik içinde Mutlu Bayramlar.

www.necatulker.com okuyun ve okunan biri olmanız dileği ile hoşça kalın dostça kalın ama gönül kapılarınızı asla kapatmayın

 Şair-Yazar Necati ÜLKER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir