24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ BİR GÜN DEĞİL 365 GÜN OLMALI

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

BİR GÜN DEĞİL 365 GÜN OLMALI

Öğretmenlerimizin desteğine her zaman minnettarız ve bize rehberlik ettikleri için borcumuzu asla ödeyemeyiz.

Fakat Öğretmenler Günü’nde güzel sözlerimizle, onları mutlu etmek için elimizden geleni yapmalıyız.

Öğretmenlerimizin kendilerini iyi ve özel hissetmesini sağlayacak Öğretmenler Gününe ait sevgilerimizi ifade etmemiz gerekir.

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden eğiticiden mahrum bir Millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanmamıştır der Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK.

Milli eğitim Bakanlığı sitesinde bu yazıyı okuduğumda bir öğretmenin sabrının ölçüldüğünü ortaya koyuyor olması Güzel bir olay.

Anaokuluna giden bir çocuk zorlukla çizmelerini giymeye çalışıyordu. Baktı ki giyemeyecek öğretmeninden yardım istedi. Öğretmeni yardım isteği karşısında yanına geldi ve iterek, basarak, bastırarak çabaladı anlından terler damlayana kadar. Sonunda çizmeleri çocuğa giydirdi, Çocuk dedi ki:

Olmadı, ters giydirdin bana. Az kalsın öğretmen bayılacaktı.

Baktı gerçekten de ters. Çizmeleri çocuğun ayağından çıkarttı sinirlerine hâkim olarak, sakinliğini koruyarak. Aynı çabayı tekrar gösterdi ve doğru bir şekilde çizmeleri çocuğa tekrar giydirdi.

Fakat çocuk dedi ki: Bu çizmeler benim değil. Öğretmen çocuğa bağırarak dedi: Neden bunu daha önce söylemedin?

Dudaklarını ısırarak yine aynı çabayı gösterdi ve çizmeleri çocuğun ayağından çıkarttı.

Derin bir ah çekmek üzereyken çocuk dedi ki: Çizmeler kardeşimin ama annem bugün sen giyebilirsin, dedi.

Öğretmen ne yapacağını bilemedi -gülsün mü ağlasın mı- ancak sabırlı olmayı başardı ve aynı çabayla tekrar çizmeleri çocuğa giydirdi. Zar zor bu işi bitirdikten sonra ona sordu:

Eldivenlerin nerede oğlum dışarısı çok soğuk. Çocuk ona baktı ve dedi ki: Onları kaybolmasınlar diye çizmemin içine koydum öğretmenim.

İşte bu olaydan ders çıkararak bizleri eğittikleri için ne kadar teşekkür etsek azdır.

“ÖĞRETMENLERİMİZ BAŞIMIZIN TACI” ŞİRİMİ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM.”

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk/Abc’yi sen öğrettin vatan sevgisini bizlere/Tüm ülke saygılıyız kurduğun cumhuriyete/Sahip çıkmaya çalışıyoruz devrimlerine/Sevgi sundun gönüllere hayat verdin ömürlere/Bu gün 24 Kasım öğretmenler günü kutlu olsun/Ben isterim ki 365 gün öğretmenler günü olsun/Cepleri parayla dolsun yarınlardan emin olsun/Sevgiyle bilgiyle doğrulukla yoğurdun bizleri/Bu oluşumla aştık işte dağları ovaları denizleri/Ödev verdin bana bir manzara çiz ana doludan/Güneşi oturttum üst köşeye geçtim bulutlardan/Ay yıldızlı bayrağımızı diktim görüldü ovadan/Çizdim koyunları gölleri ağaçları vurdum boyamdan/Çobanın keçesi omzunda koyunları geçiyor yanından/Görülüyordu sisle karışık köy evleri okulum uzaktan/İnanıyorum ki doğayı özenle yapmış yüce yaratan/Mahrum etmemiştin beni verdiğin yüksek nottan/ Ben yazısız resimsiz manzarasız boş kâğıdı neyleyim/Bende bu gün gibi öğrettiklerinizi Topluma vereyim/Ver öğretmenim ver saygıyla usta ellerinizi öpeyim/Tükenmesin hiç kalemin tükenmesin hiç nefesin/ Dünyanın en büyüğü en ustası inan ki sensin/Ben isterim ki 365 gün öğretmenler günü olsun/Cepleri parayla dolsun yarınlardan emin olsun/Öğrencilerini gördükçe yüreğin huzur dolsun/ Bu gün 24 Kasım öğretmenler günü kutlu olsun.

Başöğretmen Atatürk’ün birer yansıması olan sizler övgülerin en güzeline layıksınız.

Başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ahrete göç eden şehit gazi ve tüm öğretmenlerimize Anne babalarımıza Rahmetler diliyor dualar yolluyorum.

Halen hayatta olanlara da yüce Allah’tan sağlıklı ve huzurlu mutlu ömürler diliyorum

Hoşça Kalın Dostça Kalın Ama Gönül Kapılarınızı Asla Kapatmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir