2018 YILINA GİRERKEN

Günler hızla tükeniyor 2017 yılı kaçarcasına bitiyor insanlık her yeni yılı tazelenen umutların, çoğalan isteklerin, sayısız beklentilerin, sonsuz dileklerin, habercisidir.

İstiyorum ki 2018 yılına girerken ülkemizde ve Dünyada Barışın kardeşliğin eşitliğin özgürlüğün açların doyduğu mutluluğun sonsuz olduğu bir yıl olsun

Tüm insanlığın Savaşsız ve sömürüsüz, eşit paylaşımlarla mutluluğun tavan yaptığı, hak hukuk çerçevesinde yaşamasını yüce ALLAH’tan diliyorum.

2017 Yılı bitiyor biliyoruz ki biten yılda insanlığın yaşadığı gezegenimizde birbirimize ettiğimiz kötülüğün, zulmün ve kıyıcılığın bir yılı olarak kalacak belleklerimizde.

Ama şu da bir gerçek ki her yılın başı bir umut kapısı hayat maratonumuzun soluklanma ve yeniden çıkış alma çizgisidir. 

Ancak zaman durmuyor, geleceğe doğru akıyor, akıyor, akıyor….

Arkamıza dönüp baktığımızda yerleşim yerlerinde yığın ve yorgun hayatlar, yüreğimizde adını koyamadığımız, endişe ve umutsuzluk çöreklenmiş bir yıl daha bitiyor. 

Acısıyla, tatlısıyla, bir yılın daha sonuna geldik kimimiz için bir hüzün kimimiz için yeni bir başlangıç yeni bir umut.

Bir çıkış yolu arıyoruz etrafımız kan gölü, ihanet şebekeleri sarmış her yanımızı Ülkemizde vatan evlatları bedel ödüyor Bayrak ve Vatan aşkına,.

2017 yılında bir dolu badireler atlattık, Benim için en önemli gelişme; (KUDÜS)

ABD. ve onun iş birlikçileri küresel emperyalizmin savaş ve silah baronları; öyle gözüküyor ki yeni yılda dünya analarının memelerinden kan sağacak besbelli. ALLAH bu gözü dönmüş caniyi ya da onun gibilerini kahretsin rabbim bizlere de yardımcı olsun.

Belleklerimizde silinmeyecek Kutsal değerimiz olan Kudüs için

ABD Başkanı Donald Trump İslam dünyasın dan  gelen tüm tepkilere karşın Kudüs’ü İsraillin resmi başkenti olarak tanıdı ve Tel Aviv’deki  ABD Büyük Elçiliği’nin Kudüs’e taşınacağını açıkladı.

Birleşmiş milletler genel Kurulu’nda ABD’linin Kudüs kararını geri alması bir tasarıyı oyladı. Çok şükür 128 ülkenin oyları ile tasarı kabul edildi 

Bu gelişmeler tarih sayfalarında yerini alacaktır.

Barış, huzur ve mutluluk beklediğimiz yeni yıl, inşallah ortaçağ karanlığının barbarlık ve vahşi rüzgârlarıyla kirlenmez. 

İnsanlık iyiliğin nihai zaferinde inşallah huzur bulacaktır.

Ömrümüzden bir yıl daha gidiyor keşke en güzel yıldı diyebilseydik bir yıl öncesinin hayallerini gerçekleştirebilseydik.

Bizler yüce Yaradan’ın ruhundan üflenmiş varlıklar olduğumuzu unutmadan, dik durmalıyız. Cesur olmalıyız. Kaderimizin getireceği ihtimallerden korkmadan umuda yelken açmalıyız. Zira teslimiyet bizim özümüze aykırıdır.

Bizler birbirimiz için varız, bütün çektiğimiz acıların bir gün işimize yarayacağını hesap ederek, “Her şey de bir hayır vardır” inancıyla gelecek güzel günlerin bekleyişi içinde olmalıyız.

Unutmayalım ki, “Her gece iki gündüz arasındadır.” Bazı sözler vardır ki geleceğimize ışık tutar, hayatımızın rengi değişiverir.

“Bir ağaç bir ormanın başlangıcı olabilir. Bir gülümseme bir dostluğu başlatabilir, bir el bir ruhu canlandırabilir, bir mum karanlığı yok edebilir, bir gülüş hüznü fethedebilir, bir umut ruhumuzu besleyebilir, bir dokunuş sana ilgiyi çekebilir, bir hayat fark yaratabilir.” İşte, bu gün O birisi ol…

2018 yılının Ülkemize, Milletimize ve tüm insanlığa; her yıl dileyip de bir türlü kavuşamadığımız Barış, Huzur ve Mutluluk getirmesi umudu ile…

 Hoşça kalın Dostça kalın ama gönül kapılarınızı asla kapatmayın

 www. Necati ülker.com 

 NOT: 24.12. 2017 Haberci 18 gönderildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir