2014 YILI HEDİYESİ (ZAMAN) OLSUN

Bilgisayarımın başına oturdum yaşlılıkla ilgili yaşlanmayla ilgili yeni yıl ile ilgili bir yazı hazırlayım istedim kaç saattir yazıp yazıp silmekteyim nasıl başlayacağıma bir türlü ulaşamıyorum.

2013 yılını acısıyla tatlısıyla geride bıraktığımız bu günlerde istiyorum ki ileriye dönük daha umutlu daha sevecen daha sağlıklı sımsıcak yuvamızda ömrümüzü geçirmeliyiz umutlarımızı yitirmemeliyiz bilinir ki umutlar insanlara yaşama sevinci verir.

Bizlerin büyükleri olan yaşlılarımızı kendi akışı içinde sonsuzluğa doğrumu bırakmalıyız ya da, eskiden olduğu gibi sözü dinlenen, saygı ve hürmet gören bilge yaşlılarımıza sahip’mi çıkmalıyız? Yoksa nankörlük gösterip hangi huzur evine atmayı’mı düşünmeliyiz? Bilinir ki bu günün genci yarının yaşlısıdır. Ömür denilen ne ki göz açıp kapayacak kadar kısa ne ekersen onu biçersin atasözünü asla unutmamalıyız

Aslında ben mutluluklarımı, yazmayı mutlu olmayı, insanları ve yaşamayı, çok seviyorum. Mutsuzlukları beni üzenleri yazıp unutmayı….

2014 yılının birinci günü çok sevdiğim eşim Leyla’nın yaş günü olduğundan ellerini ellerime alıp gözlerimle gözlerine bakarak sıcak bir gülüşle seni seviyorum. iyiki varsın, iyiki seninle evlenmişim, 41 yıllık mutlu evliliğim dolaysıyla yüce rabbime seni bana yazdığı için şükrediyorum.

Bu yazıyı okuyan herkesin doğum gününü kutluyorum. en az bizim kadar mutlu olsunlar istiyorum.

Günler, geceleri kovaladı. Günler geceleri hep bir sonrakine bağladı. Bu günlerden pazartesi derken, haftalarımız cumaları beklerken aylara vardı. Yazdı kıştı derken şimdi o aylar nasıl geçtiğini anlamadan işte yeni bir yıl daha tamamlandı… Evet, birlikte bir yıl daha geçti, birlikte bir yaş daha büyüdük birlikte bir yıl daha yaşlandık;

Her zaman ki gibi bu yılda kimi günlerde sevinçle, kimi günlerde hüzünle yinede elele kalmayı birlikte mutlu olmayı başardık.

Artık büyümek için can atmadığımız, yılların eskisi gibi yavaş geçtiğini düşünmediğimiz yaşlardayız…

Zamanımızın değerli olduğunun bilinci ile hareket edip, geçen Günlerimizi haftalarımızı aylarımızı har vurup harman savurmamalıyız. Çocuklarımızla, torunlarımızla, Akrabalarımızla, dostlarımızla, komşularımızla, iyi ilişkiler içinde olmalıyız olmalıyız ki arkamızdan iyi insanlardı diye anılmalıyız.

Hayatım Şimdi sana önerim; bu seneki hediyemiz “zaman” olsun. Gün içinde saatlerle yarışsakta işlerimizle koşuşturarak yorulsakta hayatın telaşı, şehrin karmaşalı yaşantısı bizi sarsada bunlar bahanemiz olmasın. Arzumuz düşüncemiz yaşam biçimimiz hep mutlu kalmak olsun.

            Bu sene birbirimize vereceğimiz bir gülümsemeye elele dolaşacağımız alış veriş mağazalarına güneşi batıracağımız akşamüstü doğa güzelliklerine birbirimize daha çok zaman ayırmalıyız yaşlanmaya sıkıntılara dur diyerek ve bu zaman dilimini dolu dolu yaşamalıyız mutluluğumuzu bütün insanlara haykırmalıyız.

2014 yılı tüm insanlığa sağlık mutluluk getirsin.Yeni yılınızı en samimi duygularımla kutluyorum. 

Okuyun ve okunan biri olmamız dileği ile hoşça kalın dostça kalın ama gönül kapılarınızı Asla kapatmayın.                                         

                                                                     Şair-Yazar Necati ÜLKER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir