18 MART 2018 ŞEHİTLERİMİZİ ANMA PROGRAMI

Saygıdeğer Hanımefendiler, beyefendiler, sevgili hemşerilerimiz;

Buraya bu anlamlı günde davetimize ilgi göstererek geldiğiniz için Dernek Yönetim Kurulu adına hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bizleri bir araya getiren Rabbime şükürler olsun.

Sincan Çankırılılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğimiz 1994 yılında Çankırı gönüllüleri tarafından kurulmuştur.

Yine bu yıllarda Derneğimize ilgi gösteren Çankırılı İş adamımız Sayın Namık TANIK bu binanın arsasını derneğimize vermiştir.

Yıllar içinde yönetim değişiklikleri olmuş, dernek Başkanlarımız müteahhit aracılığı ile iki daire, iki depo karşılığında anlaşarak gördüğünüz gibi bu daireler derneğimize teslim edilmiş, dairenin birisini dernek ofisi olarak kullanıyor, bugünkü program gibi etkinlikler yapıyoruz. Diğer dairemizi de derneğimize gelir amaçlı kiraya verdik. Alt kattaki iki depomuzu da Tadilatlar yaparak kısmet olursa Çankırılı iş adamımız Sayın Selahattin DÜZBASAN Tarafından YÂRAN Evi yapılması için sözünü aldık, kısa zamanda güzel bir mekan daha derneğimize kazandırmış olacağız.

30-Eylül-2017 Cumartesi günü Yönetim Kurulu olarak karar verip başlattığımız, iki haftada bir yapılmak üzere sıra gecelerimizi, coşkulu bir şekilde siz hemşerilerimizle kaynaşarak birlik, beraberlik içinde Çankırı’mızın örf adetlerini, gelenek göreneklerini ve Atalarımızdan miras kalan yaran kültürünü gençlerimize aktararak eğitmeye çalıştık. Kısmet olursa bu hafta 18-Mart-2018 Pazar 10. haftamızı ve kış etkinliklerimizi bitirmiş olacağız.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Suriye’nin kuzeybatısında bulunan Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatının başladığını biliyorsunuz. Türk savaş uçakları Suriye’nin Afrin kentindeki PYD ve diğer terör örgütlerine ait bölgeleri ateş altına almıştır. Allah Ordumuzun, Güvenlik güçlerinin Yar ve Yardımcısı olsun. İnşallah program dahilinde başarıya ulaşır,  kışlalarına geri dönerler.

Bütün bunları göz önüne aldığımızda kışı bitirmek üzere olduğumuz bu günlerde 2017-2018 kış sezonunu Derneğimiz adına sizlerden de aldığım fikirler dahilinde 18-Mart-2018 Çanakkale Şehitleri Anma Gününde Vatan için Bayrak için canını veren aziz şehitlerimizin ruhuna Kuran’ı Kerim Tilaveti ile Mevlut okutmayı uygun bulduk. Allah kısmet ederse bu ulvi görevimizi siz hemşerilerimizle bu gün icra ediyoruz.

Hepinizin bildiği gibi Müslüman’ın Zırh-ı duadır…

Ülkemizin sınır boylarında nöbet tutan askerin Nöbeti ibadet, duası makbuldür.

Sabreden, inanan Türk askerimizin, Vatanımıza, Bayrağımıza, Ezanımıza, sınırlarımıza saldıran it sürüsü alçak düşmanlara karşı güvenlik güçlerimizin galip geleceğine inanıyoruz.

Bu inançla; iman gücümüzle inanmamız, sabretmemiz, birlik ve beraberliğimizi bozmamamız gerekiyor.

Kış sezonumuzu bu gün itibari ile noktalıyoruz ancak yaz sezonunda düşünülen etkinlikler ise Çankırı gezisi, ailece piknik, Konya, Çanakkale gezilerini de yine birlik beraberlik içinde inşallah gerçekleştireceğiz.

Ben Çankırı aşığı Yaran sevdalısı Çankırı doğumlu şair yazar Necati ÜLKER 15 yıldır Sincan da ikamet ediyorum.

2004 yılında Çankırılı hemşerilerimle birlikte olabilmem için Derneğimize üye oldum maddi, manevi her konuda yer aldım.

Şimdi ise yönetim kurulu arkadaşlarımın ısrarı ve destekleri ile derneğimizin Dokuzuncu başkanlığını yapıyorum çok mutluyum. Zira uyumlu bir Yönetim Kurulu ile güzel etkinlikler yaptığımızı aldığımız olumlu yorumlardan anlıyoruz.

Sizlerin şahsında Derneğimize maddi, manevi destek veren emeği geçen yaşayan üyelerimize şükranlarımızı sunuyorum.

Aramızdan ayrılarak ahirete göç eden üyelerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum. Nur içinde olsunlar. Bizlerde arkamızda hoş bir seda bırakmak arzusundayız.

Hepinize Yönetim Kurulu adına saygı ve sevgilerimizi sunuyorum. 18.03.2018

Sincan ÇANKIRILILAR Yardı. Ve Daya. Derneği

Başkanı Necati ÜLKER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir